💲 cuesta price reports

All

Across all stores

Item Harris Teeter Village at Chestnut Street
Asheville
21/22
Target Asheville
Asheville
4/22
Kroger Moreland Ave
Atlanta GA
21/22
Harris Teeter Pender
Fairfax VA
21/22
Kroger Windhaven Plaza
Plano TX
21/22
Fred Meyer Greenwood
Seattle 98115
21/22
QFC Northgate
Seattle 98115
21/22
Target Northgate
Seattle 98115
4/22
Target Woodinville
Woodinville
4/22
Bananas $0.69
4.3¢/oz
— $0.55
3.4¢/oz
$0.69
4.3¢/oz
$0.49
3.1¢/oz
$0.69
4.3¢/oz
$0.69
4.3¢/oz
— —
Boneless Skinless Chicken Breast (per lb) $3.49
21.8¢/oz
— $2.74
17.1¢/oz
$3.49
21.8¢/oz
$3.49
21.8¢/oz
$4.99
31.2¢/oz
$4.29
26.8¢/oz
— —
Breyers Ice Cream Chocolate Ice Cream $5.38
11.2¢/oz
$4.49
9.4¢/oz
$5.49
11.4¢/oz
$5.88
12.2¢/oz
$5.49
11.4¢/oz
$4.79
10.0¢/oz
$5.49
11.4¢/oz
$4.79
10.0¢/oz
$4.49
9.4¢/oz
Bud Light American Lager Beer $9.99 — $9.99 $10.99 $10.49 $9.99 $9.99 — —
Coca-Cola Soda Cans $11.99
8.3¢/fl oz
— $11.99
8.3¢/fl oz
$11.99
8.3¢/fl oz
$11.99
8.3¢/fl oz
$11.99
8.3¢/fl oz
$11.99
8.3¢/fl oz
— —
Di Fara Classic 12" Frozen Pizza - 16.43oz — $8.99
54.7¢/oz
— — — — — $8.99
54.7¢/oz
$8.99
54.7¢/oz
Doritos Tortilla Chips Nacho Cheese Flavored 9.25 Oz $4.99
53.9¢/oz
— $5.49
59.4¢/oz
$4.99
53.9¢/oz
$5.49
59.4¢/oz
$5.49
59.4¢/oz
$5.49
59.4¢/oz
— —
General Mills Cheerios™ Giant Size Cereal $6.00
30.0¢/oz
— $6.99
35.0¢/oz
$6.00
30.0¢/oz
$5.99
30.0¢/oz
$5.99
30.0¢/oz
$5.99
30.0¢/oz
— —
Kroger® 93/7 Ground Beef Tray 1 LB $6.99
43.7¢/oz
— $10.49
65.6¢/oz
$6.99
43.7¢/oz
$9.99
62.4¢/oz
$9.99
62.4¢/oz
$10.49
65.6¢/oz
— —
Kroger® Semi Sweet Chocolate Baking Chips $4.59
38.2¢/oz
— $3.99
33.2¢/oz
$4.59
38.2¢/oz
$3.99
33.2¢/oz
$3.99
33.2¢/oz
$4.29
35.8¢/oz
— —
Land O Lakes Salted Butter Sticks $6.99 — $4.99 $6.99 $4.99 $5.49 $6.49 — —
Large Eggs $5.29
44.1¢/ct
— $5.99
49.9¢/ct
$5.49
45.8¢/ct
$4.79
39.9¢/ct
$4.59
38.2¢/ct
$5.99
49.9¢/ct
— —
Nestle Toll House Semi-Sweet Chocolate Morsels Chocolate Chips $5.99
49.9¢/oz
$4.99
41.6¢/oz
$5.99
49.9¢/oz
$5.99
49.9¢/oz
$5.49
45.8¢/oz
$5.99
49.9¢/oz
$6.99
58.2¢/oz
$5.39
44.9¢/oz
$4.99
41.6¢/oz
Pepperidge Farm® Milano Milk Chocolate Sandwich Cookies $5.89
98.2¢/oz
— $4.99
83.2¢/oz
$5.89
98.2¢/oz
$4.99
83.2¢/oz
$4.99
83.2¢/oz
$4.99
83.2¢/oz
— —
Ragu® Old World Style® Traditional Pasta Sauce $2.99
12.5¢/oz
— $2.59
10.8¢/oz
$2.99
12.5¢/oz
$2.49
10.4¢/oz
$2.69
11.2¢/oz
$2.99
12.5¢/oz
— —
Russet Potato $1.79
11.2¢/oz
— $0.99
6.2¢/oz
$1.79
11.2¢/oz
$0.79
4.9¢/oz
$0.89
5.6¢/oz
$1.29
8.1¢/oz
— —
Sargento Medium Cheddar Sliced $3.00 — $3.50 $3.00 $3.50 $3.50 $4.29 — —
Store Brand Black Beans $0.99
6.5¢/oz
$0.99
6.4¢/oz
$1.00
6.6¢/oz
$1.09
7.1¢/oz
$1.00
6.6¢/oz
$1.00
6.6¢/oz
$1.29
8.5¢/oz
$0.99
6.4¢/oz
$0.89
5.7¢/oz
Strawberries $3.99
24.9¢/oz
— $3.29
20.6¢/oz
$3.99
24.9¢/oz
$2.99
18.7¢/oz
$2.99
18.7¢/oz
$4.99
31.2¢/oz
— —
Thomas' Original English Muffins $2.84
3.6¢/oz
— $4.59
5.9¢/oz
$2.84
3.6¢/oz
$4.49
5.8¢/oz
$4.59
5.9¢/oz
$5.49
7.0¢/oz
— —
Whole Milk $7.39
5.8¢/fl oz
— $6.99
5.5¢/fl oz
$7.19
5.6¢/fl oz
$6.99
5.5¢/fl oz
$6.99
5.5¢/fl oz
$6.99
5.5¢/fl oz
— —
Wonder Classic White Bread $3.99
20.0¢/oz
— $2.49
12.4¢/oz
$3.99
20.0¢/oz
$2.49
12.4¢/oz
$2.49
12.4¢/oz
$2.49
12.4¢/oz
— —
Basket total $105.25
21/22 items
$19.46
4/22 items
$105.12
21/22 items
$106.85
21/22 items
$102.41
21/22 items
$104.11
21/22 items
$112.99
21/22 items
$20.16
4/22 items
$19.36
4/22 items

Asheville

Item Harris Teeter
Harris Teeter Village at Chestnut Street
Target
Target Asheville
Bananas $0.69 —
Boneless Skinless Chicken Breast (per lb) $3.49 —
Breyers Ice Cream Chocolate Ice Cream $5.38 $4.49
Bud Light American Lager Beer $9.99 —
Coca-Cola Soda Cans $11.99 —
Di Fara Classic 12" Frozen Pizza - 16.43oz — $8.99
Doritos Tortilla Chips Nacho Cheese Flavored 9.25 Oz $4.99 —
General Mills Cheerios™ Giant Size Cereal $6.00 —
Kroger® 93/7 Ground Beef Tray 1 LB $6.99 —
Kroger® Semi Sweet Chocolate Baking Chips $4.59 —
Land O Lakes Salted Butter Sticks $6.99 —
Large Eggs $5.29 —
Nestle Toll House Semi-Sweet Chocolate Morsels Chocolate Chips $5.99 $4.99
Pepperidge Farm® Milano Milk Chocolate Sandwich Cookies $5.89 —
Ragu® Old World Style® Traditional Pasta Sauce $2.99 —
Russet Potato $1.79 —
Sargento Medium Cheddar Sliced $3.00 —
Store Brand Black Beans $0.99 $0.99
Strawberries $3.99 —
Thomas' Original English Muffins $2.84 —
Whole Milk $7.39 —
Wonder Classic White Bread $3.99 —
Basket total $105.25 $19.46

Atlanta GA

Item Kroger
Kroger Moreland Ave
Bananas $0.55
Boneless Skinless Chicken Breast (per lb) $2.74
Breyers Ice Cream Chocolate Ice Cream $5.49
Bud Light American Lager Beer $9.99
Coca-Cola Soda Cans $11.99
Doritos Tortilla Chips Nacho Cheese Flavored 9.25 Oz $5.49
General Mills Cheerios™ Giant Size Cereal $6.99
Kroger® 93/7 Ground Beef Tray 1 LB $10.49
Kroger® Semi Sweet Chocolate Baking Chips $3.99
Land O Lakes Salted Butter Sticks $4.99
Large Eggs $5.99
Nestle Toll House Semi-Sweet Chocolate Morsels Chocolate Chips $5.99
Pepperidge Farm® Milano Milk Chocolate Sandwich Cookies $4.99
Ragu® Old World Style® Traditional Pasta Sauce $2.59
Russet Potato $0.99
Sargento Medium Cheddar Sliced $3.50
Store Brand Black Beans $1.00
Strawberries $3.29
Thomas' Original English Muffins $4.59
Whole Milk $6.99
Wonder Classic White Bread $2.49
Basket total $105.12

Fairfax VA

Item Harris Teeter
Harris Teeter Pender
Bananas $0.69
Boneless Skinless Chicken Breast (per lb) $3.49
Breyers Ice Cream Chocolate Ice Cream $5.88
Bud Light American Lager Beer $10.99
Coca-Cola Soda Cans $11.99
Doritos Tortilla Chips Nacho Cheese Flavored 9.25 Oz $4.99
General Mills Cheerios™ Giant Size Cereal $6.00
Kroger® 93/7 Ground Beef Tray 1 LB $6.99
Kroger® Semi Sweet Chocolate Baking Chips $4.59
Land O Lakes Salted Butter Sticks $6.99
Large Eggs $5.49
Nestle Toll House Semi-Sweet Chocolate Morsels Chocolate Chips $5.99
Pepperidge Farm® Milano Milk Chocolate Sandwich Cookies $5.89
Ragu® Old World Style® Traditional Pasta Sauce $2.99
Russet Potato $1.79
Sargento Medium Cheddar Sliced $3.00
Store Brand Black Beans $1.09
Strawberries $3.99
Thomas' Original English Muffins $2.84
Whole Milk $7.19
Wonder Classic White Bread $3.99
Basket total $106.85

Plano TX

Item Kroger
Kroger Windhaven Plaza
Bananas $0.49
Boneless Skinless Chicken Breast (per lb) $3.49
Breyers Ice Cream Chocolate Ice Cream $5.49
Bud Light American Lager Beer $10.49
Coca-Cola Soda Cans $11.99
Doritos Tortilla Chips Nacho Cheese Flavored 9.25 Oz $5.49
General Mills Cheerios™ Giant Size Cereal $5.99
Kroger® 93/7 Ground Beef Tray 1 LB $9.99
Kroger® Semi Sweet Chocolate Baking Chips $3.99
Land O Lakes Salted Butter Sticks $4.99
Large Eggs $4.79
Nestle Toll House Semi-Sweet Chocolate Morsels Chocolate Chips $5.49
Pepperidge Farm® Milano Milk Chocolate Sandwich Cookies $4.99
Ragu® Old World Style® Traditional Pasta Sauce $2.49
Russet Potato $0.79
Sargento Medium Cheddar Sliced $3.50
Store Brand Black Beans $1.00
Strawberries $2.99
Thomas' Original English Muffins $4.49
Whole Milk $6.99
Wonder Classic White Bread $2.49
Basket total $102.41

Seattle 98115

Item Kroger
Fred Meyer Greenwood
Kroger
QFC Northgate
Target
Target Northgate
Bananas $0.69 $0.69 —
Boneless Skinless Chicken Breast (per lb) $4.99 $4.29 —
Breyers Ice Cream Chocolate Ice Cream $4.79 $5.49 $4.79
Bud Light American Lager Beer $9.99 $9.99 —
Coca-Cola Soda Cans $11.99 $11.99 —
Di Fara Classic 12" Frozen Pizza - 16.43oz — — $8.99
Doritos Tortilla Chips Nacho Cheese Flavored 9.25 Oz $5.49 $5.49 —
General Mills Cheerios™ Giant Size Cereal $5.99 $5.99 —
Kroger® 93/7 Ground Beef Tray 1 LB $9.99 $10.49 —
Kroger® Semi Sweet Chocolate Baking Chips $3.99 $4.29 —
Land O Lakes Salted Butter Sticks $5.49 $6.49 —
Large Eggs $4.59 $5.99 —
Nestle Toll House Semi-Sweet Chocolate Morsels Chocolate Chips $5.99 $6.99 $5.39
Pepperidge Farm® Milano Milk Chocolate Sandwich Cookies $4.99 $4.99 —
Ragu® Old World Style® Traditional Pasta Sauce $2.69 $2.99 —
Russet Potato $0.89 $1.29 —
Sargento Medium Cheddar Sliced $3.50 $4.29 —
Store Brand Black Beans $1.00 $1.29 $0.99
Strawberries $2.99 $4.99 —
Thomas' Original English Muffins $4.59 $5.49 —
Whole Milk $6.99 $6.99 —
Wonder Classic White Bread $2.49 $2.49 —
Basket total $104.11 $112.99 $20.16

Woodinville

Item Target
Target Woodinville
Breyers Ice Cream Chocolate Ice Cream $4.49
Di Fara Classic 12" Frozen Pizza - 16.43oz $8.99
Nestle Toll House Semi-Sweet Chocolate Morsels Chocolate Chips $4.99
Store Brand Black Beans $0.89
Basket total $19.36